The following student-athletes earned post-season honors based on their outstanding performance during this year’s winter season. 

Congratulations to all recipients who have represented the student body in an exemplary fashion:

Girls Track
League V Champions
New York State Scholar-Athlete Team
Tess Browning-Atkinson – All-League
Julia Aurandt – All-League
Abby Brewer – All-League
Kathleen Cibuls – All-Federation, All-State, All-County, All-League
Haley Clancy – All-League
Carly Croteau – All-League
Jayne Cudia – All-League
Brianna Delzell – All-League
Madison Delzell – All-League
Melody Delzell – All-League
Dariya Dolan – All-League
Maddy Fiorentine – All-League
Shannon Gallo – All-League
Taylor Gensler – All-League
Julia Imbo – All-League
Mary Kate Kaplan – All-League
Annie Loretz – All-League
Ashley Magnifico – All-League
Kayla O’Shea – All-League
Brigitte Strobl – All-League
Jeami Van Weele – All-League

Boys Track
New York State Scholar-Athlete Team
John Bachek – Triple Jump League Champion, All-League
Shawn Bofinger – 300m – All-League; 4x800m – League Champions, All-League
Victor Garifo – 3200m – All-League; 4x800m – League Champions, All-League
Jason Giunta – 4x800m – League Champions, All-League
Kyle Gref-Mott – Shot – All-League
Ty Lilly – 55m-HH – All-League; 55m Dash – All-League; Long Jump – All-League
Luke Olsson – Shot – All-League
Eddie Somerville – 600m League Champion, All-League; Long Jump League Champion; All-League 4x800m League Champions; All-League
Stefan Stelling – Shot – All-League

Boys Basketball
Suffolk County Class A Champions
League VI Champions
New York State Scholar-Athlete Team
Jack Alliegro – League VI Coaches Award
Tim Darby – All-Conference, All-Academic
Doug Niblock – All-League
George Riefenstahl – All-County, League VI MVP

Boys Bowling
Section XI Outstanding Sportsmanship Team

Girls Basketball
Section XI Outstanding Sportsmanship Team
New York State Scholar Athlete Team
Paige Faherty – All-League, 1000+ career points

Wrestling
New York State Scholar-Athlete Team
Joe Albanese – All-League: Fourth place (126 lbs.)
Brandon Croteau – League Champion (182 lbs.), All-League
Matt Doty – All County: Fifth place (285 lbs.); All-League; Second place in Leagues (285 lbs.)

Boys Swimming  
Undefeated League Champions
New York State Scholar-Athlete Team
Andrey Dagayev – All-League                            
Edward Schulze – All-League